Image بار دیگر روز جهانی ستاره‌شناسی از راه رسید ، روز به تصویرکشیدن زیباییهای آسمان برای علاقه‌مندان و دوستداران این علم و روز آشنایی انسان با اعماق آسمان و رمز و رازهای نهفته در آن. انجمن ستاره‌شناسی اهواز مفتخر است که همه ساله مجری برگزاری این روز به یادماندنی و باشکوه در راستای نیل به اهداف ترویجی خود در سطح شهر اهواز است و امسال نیز در تاریخ 10 اردیبهشت فرصتی برای دعوت مردم دانش دوست اهوازی که به دیدن زیباییهای آسمان شب بوجود آمد.
 
 مهمترین روز برای ستاره شناسان از راه رسید و علاقه مندان به ترویج این دانش برنامه‌های خود را به اجرا در آوردند. انجمن ستاره شناسی اهواز 11 اردیبهشت در پارک طوبی میزبان تعداد بسیار زیادی از مردم دانش دوست اهوازی بودند تا بار دیگر مردم را به دیدن زیبایی‌های آسمان شب فراخوانند.
 

روز ستاره شناسی در اهواز با استقبال علاقه مندان به این علم برگزار شد. در این روز انجمن ستاره شناسی اهواز با برپایی برنامه های رصدی و کنفراس گوشه ای از زیبایی های آسمان را به دوستداران این علم نشان دادند. در ابتدا آقای خسرو جعفری زاده مدیر انجمن با خوش آمد گویی کمی در رابطه با نجوم آماتوری و روش استفاده از نقشه و گردونه و دیگر ابزار نجومی توضیحاتی بیان کردند. در ادامه خانم هستی کهوایی در رابطه با شاتل های فضایی، انواع و تاریخچه آنها به بیان موضوعاتی پرداختند.

روز جمعه 20 اردیبهشت ماه 1387 از طرف انجمن ستاره شناسی ایران بعنوان روز جهانی ستاره شناسی انتخاب گردید. در این روز تمامی انجمن های ستاره شناسی جهان و ایران مردم را به دیدن زیبایی های آسمان شب دعوت می کنند. در شهر اهواز نیز همچون سالهای قبل، انجمن ستاره شناسی اهواز روز جهانی ستاره شناسی را با برگزاری برنامه های مختلف، مردم علاقه مند به آسمان و ستاره شناسی را با زیبایی های این علم گسترده آشنا نمود.
 

اسلایدها

  • عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز
    عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز