یاد بود پرواز نخستین انسان به فضا ( شب یوری ) در روز سه شنبه 17 فروردین 1389 در محل دفتر انجمن برگزار خواهد شد. تمامی علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشن یادبود درخواست خود را حاوی متن yurisnight را به شماره‌ی 30007650002018 ارسال نمایند. ظرفیت این جشن نیز تنها 20 نفر است. 
 
 به یاد بود نخستین انسان فضانورد یوری گاگارین، برنامه ای در شهر اهواز برگزار گردید. این برنامه که با همکاری شورای اسلامی شهر اهواز و در تالار شورای شهر برگزار شد، سمیناری در رابطه با زندگی نامه یوری گاگارین و برنامه های فضایی جهان برای حاضران به نمایش در آمد.
 
در تاریخ 12 آوریل 1961 میلادی بشر شاهد یک رویداد بزرگ تاریخی بود. در آن سال ستوان یوری گاگارین، سوار بر فضاپیمای وستک یک، نخستین انسانی بود که مرزهای فضا را گشود و پیش به سوی فضای بیکران رفت. به همین دلیل مراکز و انجمن های ستاره شناسی کشورهای مختلف جهان، همه ساله به یادبود سفر یوری گاگارین به فضا، برنامه ای را با عنوان شب یوری برگزار می کنند و تا یاد و خاطره این سفر تاریخی در ذهن مردم زنده شود. در ایران نیز همزمان با دیگر کشورها برنامه های مختلفی برگزار می شود. در این راستا انجمن ستاره شناسی اهواز در سال 1387 برای اولین بار این برنامه را در شهر اهواز برگزار نمود.


 در این شب که به پاس سفر نخستین انسان، یوری گاکارین به فضا است، تمامی علاقه مندان به علوم فضایی به شادی خواهند پرداخت. در اهواز نیز این برنامه در روز یکشنبه 23 فروردین 1388 در محل شورای اسلامی شهر اهواز برگزار می شود. زمان آغاز برنامه ساعت 17:30 خواهد بود. 
 
 

اسلایدها

  • عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز
    عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز