نخستین گردهمایی خوزستان با هدف هماهنگی و برنامه ریزی برای سال جهانی ستاره شناسی برگزار شد. این گردهمایی به همت انجمن ستاره شناسی اهواز و با حضور انجمنهای ستاره شناسی از شهرهای دزفول، شوشتر، امیدیه، خرمشهر، آبادان، سوسنگرد و ماهشهر در روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه در تالار شورای اسلامی شهر اهواز برگزار گردید.
در ابتدای برنامه پس از تلاوت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی، آقای مهدی جمشیدی پور به عنوان منشی جلسه ریز برنامه را به اطلاع عموم رساندند. اولین سخنران گردهمایی خسرو جعفری زاده ریاست انجمن ستاره شناسی اهواز و مدیر دوره‌ای اتحادیه انجمن‍های ستاره شناسی خوزستان بودند که حضور عزیزان را خوش آمد گفتند و برنامه‌های اتحادیه و اهداف آن را توضیح دادند و   رسماً فعالیت اتحادیه انجمن‌های ستاره شناسی خوزستان را اعلام کردند. سپس مدیران انجمنهای ستاره شناسی استان درباره‌ی برنامه‌های اجرا شده در شهر خود، توضیحاتی را برای حاضران و مدیر اتحادیه دادند. سرکار خانم حاجی آقایی از انجمن ستاره شناسی اهواز، سرکار خانم شریفات از انجمن ستاره شناسی امیدیه، آقای میرطاووسی از انجمن ستاره شناسی ماهشهر، آقای مذهب جعفری از انجمن ستاره شناسی دزفول، آقای ابراهیمی از انجمن ستاره شناسی آبادان ، آقای قمشه‌ای از انجمن ستاره شناسی خرمشهر و آقای کاظم‌پور از انجمن ستاره شناسی شوشتر برنامه های اجرا شده را بیان نمودند. در ادامه مدیر اتحادیه برنامه های سال جهانی را به طور کامل توضیح دادند و برنامه های زیر به تصویب اعضای اتحادیه رسید :

مسابقه‌ی نقاشی ویژه‌ی کودکان و نوجوانان با موضوع “رویای من و آسمان” در سراسر استان خوزستان برگزار خواهد شد. شرکت در این مسابقه برای همه علاقه مندان آزاد است و به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا می شود. ضمناً صندوق پستی ۱۰۴۴-۶۱۵۵۵ برای دریافت نقاشی های این مسابقه درنظر گرفته شد. مسئولیت هماهنگی و دبیری اجرایی این مسابقه سرکار خانم حاجی آقایی خواهند بود. این مسابقه به طور رسمی از فروردین 1388 آغاز خواهد شد.

برگزاری سمینار مبارزه با آلودگی نوری در فروردین یا اردیبهشت ۱۳۸۸  در اهواز برگزار می شود. این سمینار آغاری برای برگزاری سمینارهایی در سال ۱۳۸۸ خواهد بود. تمامی این برنامه ها با همکاری شورای اسلامی شهر اهواز برگزار می شود.

برگزاری برنامه‌های آموزشی جهت افراد نابینا و ناشنوا در برنامه‌ی کار انجمن قرار گرفت. برای این منظور سرکار خانم مدنی و عطار و آقای جمشیدی جهت هماهنگی با اداره مربوطه تعیین شدند. در این طرح اعضای انجمن ستاره شناسی اهواز برنامه های ویژه ای جهت آموزش این عزیزان اجرا خواهد نمود که در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد. ( البته قرار داد این برنامه با اداره‌ی بهزیستی بسته شده است )

برنامه‌ی  ۱۰۰ ساعت ستاره شناسی در استان خوزستان برگزار می شود. که از روز ۱۳ فروردین و به مدت ۴ روز است. که برنامه های آن در هفته آخر اسفند اعلام خواهد شد.

برگزاری طرح شمارش ستاره ها در سطح استان خوزستان در اسفند ۱۳۸۷، فروردین ماه، شهریورماه و آذرماه به صورت هماهنگ با وب سایت darksy.org اجرا می شود.

در پایان از کمک‌های بی دریغ افراد زیر کمال تشکر و قدردانی را داریم :

نسترن حاجی آقایی، مهدی جمشیدی پور، محمود میاحیون، آتنا کشاورز، وحید بلادی موسوی ، سیدجلال جزایری، فروغ دزفولی، نسترن آهنین

نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 
نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 
نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 
نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 
نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 
نخستین گردهمایی ستاره شناسی استان خوزستان
 

نویسنده: Super User

اسلایدها

  • عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز
    عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز