به همت و پشتیبانی انجمن ستاره شناسی اهواز سرانجام اولین باشگاه نجوم اهواز در محل این انجمن برگزار شد. در این برنامه که از ساعت ۱۷ آغاز شد، در ابتدا آقای خسرو جعفری زاده مدیریت انجمن به ارائه سخنانی در باب برگزاری باشگاه، زمینه های گسترش آن، فعالیتهای انجمن و دیگر گروه ها در اهواز پرداختند.

کسوف کلی ۹ فروردین ۱۳۸۵ و پخش تصاویر و فیلمهای آن یکی از برنامه های جذاب این باشگاه بود که به سیله آقای جعفری زاده ارائه شد. مهمترین بخش باشگاه، رویدادهای آسمان تیرماه بود که با پخش تصاویری از مقارنه ها، اختفا و هلال ماه همراه شد.

بخش سوم برنامه درباره دنباله دار شواخمان ـ واخمان و مسیر عبور آن در آسمان بود که عکسهای گرفته شده از تلسکوپ فضایی اسپیتزر و هابل به حاضران نشان داده شد.

افرادی که در برگزاری این باشگاه انجمن را یاری نمودند :

 

۱.       خسرو جعفری زاده

۲.       مهدی جمشیدی ( تدارکات )

۳.       سمیرا نوروزیان ( اخبار و مقالات )

۴.       مهنازگلفشان

۵.       میلاد جبوری ( بخش علوم فضایی )

۶.       احسان سنجری ( بخش رویت هلال)

 

شایان ذکر است که، با وجود گرمای شدید، اولین باشگاه نجوم اهواز با حضور ۳۶ نفر از علاقه مندان برگزار شد که برخی از گروه های دیگر مانند انجمن دبیرستان طالقانی و گروه سه نفری راه کشهان نیز حضور داشتند.

این باشگاه در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به پایان رسید و تعدادی مقاله بمنظور ارائه در باشگاه تیرماه تعین شد و در وب سایت انجمن ستاره شناسی اهواز متعاقباً اعلام می شود

نویسنده: Super User

اسلایدها

  • عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز
    عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز