انجمن ستاره شناسی اهواز در طی هفته جهانی فضا با برگزاری نمایشگاه، سمینارهای مختلف، پخش اسلاید و فیلم سعی در آشنایی علاقه مندان به علوم فضایی در برنامه های خود قرار داد
 

نمایشگاه عکس و تصاویر فضایی از تاریخ ۱۵ آبانماه برای عموم تهیه شده بود و سمینارهای از تاریخ ۱۸ آبانماه با سخنرانی خسرو جعفری زاده، میلاد جبوری عباسی، محمدرضا محمدی و مصطفی جزایری برگزار گردید.

در این نمایشگاه تعداد کثیری از علاقه مندان حضور داشتند و برنامه های سمینار نیز به طور مداوم ادامه داشت.

برنامه روزهای۱۸ و ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ آبانماه بدین شرح است

 

موضوع سخنران زمان
مقدمه خسرو جعفری زاده ۱۸ الی ۱۸:۱۰
هابل، دریچه ای رو به آینده خسرو جعفری زاده ۱۸:۱۵ الی ۱۸:۴۵
شاتل کلمبیا میلاد جبوری عباسی ۱۸:۵۰ الی ۱۹:۰۰
ویجر جزایری ۱۹:۰۰ الی ۱۹:۱۵
استراحت و پذیرایی ۱۹:۱۵ الی ۱۹:۰۰
پخش اسلایدهای آسمان ۱۹:۱۵ الی ۱۹:۳۰

مراسم اختتمامه هفته جهانی فضا از ساعت ۱۸ الی ۲۰:۳۰ در محل نمایشگاه برگزار شد. در ابتدا آقای خسرو جعفری زاده مدیر برگزاری برنامه ها به تشریح برنامه های انجام شده در انجمن پرداختند و سپس آقای میلاد جبوری عباسی انفجار شاتلهای فضایی و توضیحی درباره چگونگی انجار کلمبیا را برای حاضران بیان نمودند. در خاتمه پخش اسلایدهای آسمان شب به همرا توضیحات آقای جعفری زاده برنامه پایانی بود.

در این نمایشگاه تعداد ۱۲۰ نفر بطور جمع شرکت نمودند و تعداد ۸ نفر به اعضای انجمن اضافه شد. البته به دلیل همکاهنگی نکردن مسئولین شهر و یاری نرساندن آنها این نمایشگاه با کاستی هایی برگزار شد که امید است در آینده شاهد همکاری آنان باشیم.

در پایان از جناب آقای رامین ناصح مدیر محترم کانون علمی فرهنگی آینده نگری، آقای حمیدرضا خلیلی، امین چشمه، خانم محمودی مدیریت محترم پژوهش سرای دانش آموزی ناحه ۳ اهواز، آقای محمدی و جزایری کمال تشکر را داریم

 

نویسنده: Super User

اسلایدها

  • عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز
    عضویت انجمن ستاره شناسی اهواز