به یاد بود نخستین انسان فضانورد یوری گاگارین، برنامه ای در شهر اهواز برگزار گردید. این برنامه که با همکاری شورای اسلامی شهر اهواز و در تالار شورای شهر برگزار شد، سمیناری در رابطه با زندگی نامه یوری گاگارین و برنامه های فضایی جهان برای حاضران به نمایش در آمد.
 
مجری برنامه سرکار خانم مدنی در ابتدا با خوش آمد گویی به حاضران از خانم نسترن حاجی آقایی مدیر انجمن ستاره شناسی اهواز درخواست کردند، اولین برنامه را، که درباره‌ی با زندگی یوری گاگارین است به اجرا درآورد. مدت این بخش از برنامه 25 دقیقه بود که به همراه اسلایدهای مختلف اجرا گردید. پس از سخنان مدیر انجمن، آقای خسرو جعفری زاده فیلم پرواز یوری گاگارین را برای حاضران به نمایش در آوردند و سپس درباره‌ی سیر تکامل دانش فضایی برای مدت 20 دقیقه سخنرانی کردند. در خاتمه نیز درباره سازمان فضایی ایران و برنامه های آینده، توضیحاتی داده شد.
در پایان از جناب آقای مجتبی گهستونی به دلیل پیگیریهای بسیار برای آماده سازی تالار، از جناب آقای حسن زاده ریاست محترم شورای اسلامی شهر اهواز، سرکار خانم مدنی دبیر انجمن ستاره شناسی اهواز و تمامی عزیزانی که ما را یاری نمودند، کمال تشکر و قدردانی را داریم.
 
 
 
 
با تشکر

مدیر برنامه شب یوری، نسترن حاجی آقایی

نویسنده: Super User